Aranżacja wnętrz

Jak pomysłowo przechowywać książki?

Polacy więcej czytają i zamiast pożyczać książki z biblioteki, wolą je kupować. Gromadzimy je przez lata, przenoszą nas w inny świat, pomagają oderwać się od problemów, uczą i relaksują. Obecnie okładki książek są bardzo przemyślane i nad wyraz artystyczne. Należy więc wykorzystać ich ogromny potencjał. Jak to zrobić? Najlepiej sprawić, by zostały one elementem wystroju wnętrz.

Niewidzialna półka

Niczym czarodziej zadziw znajomych lewitującymi półkami. Możesz do tego celu wykorzystać stare pudełka po płytach CD. Możesz je przykleić do ściany specjalnymi klejami, które są łatwo dostępne. Samą frajdą będzie cały proces instalacji. Możemy zrobić to sami lub we współpracy z rodziną. Da to świetny efekt książek wiszących w powietrzu.

Książkowa ściana

Jeżeli marzy ci się wystrój jak z amerykańskich filmów, to ściana z książek sprawdzi się w stu procentach. Wybudowane półki w ścianę dadzą oszałamiający efekt. Pozwoli to też zaoszczędzić sporo miejsca w mieszkaniu. A będzie to wyjątkowo przydatne dla osób żyjących na małych powierzchniach. Warunkiem jest też posiadanie przez nas sporej ilości książek. Jeśli ich nie mamy, taka ściana będzie idealną motywacją do ich kupna.

Pod schodami

Z przestrzeni pod schodami zwykle nie korzystasz, więc stwórz tam regał na książki. Twoi znajomi będą pod wrażeniem Twojego pomysłu. Zyskasz element aranżacji wnętrza, dodatkowe miejsce i zachwyt wśród znajomych. Książki nie będą się pałętać po całym domu, tylko znajdą swój kącik. A wyglądać to będzie też interesująco.

Pod łóżkiem

W przypadku, gdy nie masz szuflady, której przechowujesz pościel. Będzie się wydawało, że Twoje łóżko stoi na kilkudziesięciu książkach. Ten sposób przechowywania książek sprawdzi się też wieczorem. Będziemy chcieli coś poczytać, ale ma myśl o wstaniu z wygodnego łóżka przechodzą nas dreszcze i wolimy sięgnąć po telefon czy tablet, niż iść do półki z książkami. Gdy będą one elementem naszego łóżka, wystarczy sięgnięcie ręką i już. Pomysłowe i praktyczne rozwiązanie.

Regały wiszące

To kolejne świetne rozwiązanie dla osób, które muszą oszczędzać na przestrzeni w pokoju. Regały wiszące na ścianie sprawią, że pod nią będziemy mieć miejsce, które możemy z powodzeniem wykorzystać. Dostępne są różne kondygnacje i materiały. Same książki będą się też prezentowały na takim regale wyjątkowo efektownie. Pokażą one, że jesteśmy oczytani i że lubimy dobrą literaturę. Wnętrze nabierze też nowego, nowoczesnego charakteru.

Stoliczek z książek

Książki możesz ułożyć w stosik i używać jako stolik nocny. Zaletą takiego stoliczka jest, to że możemy regulować jego wysokość, jak tylko chcemy. A dodatkowo na pewno sprzyjać będzie czytelniczej atmosferze. Możesz też ustawić je w cztery stosiki i postawić na nich szybę i taka konstrukcja będzie pełnić funkcję stolika do kawy. Na pewno będzie taniej i przyjemniej. Problem powstanie wtedy, gdy jakiś egzemplarz będziemy chcieli przeczytać. Dlatego najlepiej jest do tego celu wykorzystać te książki, które już dawno przeczytaliśmy lub nas nie zainteresowały.

Element dekoracji

Czytelnictwem czy zamiłowaniem do książek trzeba, a nawet należy się chwalić. Pomysłowe przegródki na książki będą wyglądać bardzo atrakcyjnie i stylowo. Wnętrze nabierze nowego charakteru. Nasi goście też będą mogli dzięki temu poznać nasz gust literacki. Być może też zainteresujemy ich przeczytaną przez nas książką? Książki nie muszą przewalać się po całym naszym domu. Odpowiednio zaaranżowane sprawią, że będzie on wyglądało dużo piękniej.