Aranżacja wnętrz

Kup z nami najlepsze fotele biurowe

Wielogodzinna praca wykonywana w pozycji siedzącej, może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia. Dlatego, aby je zminimalizować powinniśmy zaopatrzyć w odpowiedni fotel biurowy, który będzie zbawieniem dla naszego kręgosłupa. Odpowiednio dostosowany do naszej postawy, może znacznie podnieść komfort pracy, a tym samym pozytywnie wpłynąć na naszą efektywność.

Jakie są cechy idealnego fotela biurowego?

Szeroki wybór dostępnych modeli, wcale nie ułatwia nam wyboru. Dlatego przed dokonaniem zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka, bardzo istotnych elementów. Fotele biurowe zwykle są obrotowe, dlatego ich postawa powinna być przynajmniej pięcioramienna, tak, aby była maksymalnie stabilna. Kółka muszą być dostosowane do powierzchni, na jakiej planujemy dane krzesło użytkować (są zarówno fotele z kółkami antypoślizgowymi do wszystkich powierzchni, jak również takie, które dobrze działają tylko na wykładzinie, dywanie lub podłodze).

Fotel powinien być dostosowany do wielkości użytkownika i posiadać jak najwięcej możliwości regulacji, począwszy od ustawiania wysokości, przechylenia i wysokości oparcia, aż po regulację podłokietników. Wszystko to znacznie podnosi komfort użytkowania. Z reguły, jeżeli wybieramy fotel biurowy, zwracamy uwagę na jego walory estetyczne. Najpraktyczniejsze i zarówno najtrwalsze, są fotele biurowe obite skórą naturalną, nie tylko bardzo łatwo się je czyści, ale dodatkowo wyglądają stylowo i elegancko. Wiąże się to jednak z nieco wyższą ceną produktu. Inną alternatywą, są fotele materiałowe. Istotna jest również miękkość siedziska i oparcia, najlepszym i zarazem najczęściej stosowanym materiałem wypełniającym, jest pianka. Odpowiednio wyprofilowany fotel, doskonale nadaje się nie tylko do pracy, ale także jest wygodnym wariantem do chwil odpoczynku dla naszych pleców.

Meble biurowe fotele

O czym musimy pamiętać przed dokonaniem zakupu?

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy fotel jest stabilny i wygodny, jest jego „przymiarka”, czyli posiedzenie na nim kilka chwil i sprawdzenie możliwości regulacji. Dokonując zakupu fotela biurowego powinniśmy kierować się jego parametrami technicznymi i ceną, ale w najważniejszym determinantem naszej decyzji musi być to, jaki wpływ będzie miał na nasze zdrowie. Producenci często nazywają swoje produkty zdrowotnymi, co niekoniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dlatego sami, powinniśmy nauczyć się dostrzegać istotne funkcje i walory, które sprawią, że zakupiony model w pełni spełni nasze oczekiwania.

Dwie najważniejsze cechy fotela biurowego to: ergonomia i wygoda. Producenci oferują szeroką rozpiętość cenową, bo znajdziemy egzemplarze za kilkadziesiąt złoty, jak również za kilkaset. Warto jednak czasem zapłacić trochę więcej, gdyż nie jest to inwestycja tylko w mebel, ale także w nasze zdrowie fizyczne.