Inspiracje

Meble-zabawki? Czy to realne?

 

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym maluch śpi, odpoczywa i bawi się. Kupując meble do pokoju dziecięcego, wybierzmy takie, które będą nie tylko świetnie wyglądać, ale przyspieszą rozwój poznawczy dziecka. W sklepach znajdziemy meble, które są nie tylko łóżkiem czy szafą, ale i zabawkami. Któż z nas nie pamięta zabawy w sztorm, gdy bezpieczną łodzią była sofa, a dywan przypominał spienione morze?

Jakie meble do pokoju dziecięcego?

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, kupmy takie, które spodobają się naszym pociechom. Jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca, wybierzmy takie, które sprawią, że pokój będzie przypominał prawdziwy plac zabaw. Meble-zabawki nie tylko ładnie wyglądają, ale też bawią, rozwijają motorykę dziecka i wspomagają jego rozwój poznawczy. Twórcze korzystanie z otoczenia sprawia, że dzieci rozwijają wyobraźnię. Meble do pokoju dziecięcego powinny być dobrane z uwzględnieniem płci, wieku i zainteresowań dziecka, odpowiadając na jego potrzeby.

Jak zmienić meble w zabawki?

Dzieci mają wyobraźnię, która pozwala na to, by szafa zmieniła się w okręt, a łóżko stało się bezludną wyspą. Producenci mebli do pokoju dziecięcego dbają o to, by sprzęty łatwo zmieniały się w zabawki. Wystarczy bajkowy kształt szafy, kolorowe uchwyty czy różnego rodzaju dodatki. Jeśli drzwi pomaluje się tablicową farbą, wystarczy trochę kredy, by móc bawić się w szkołę. Dodatki, na przykład liny do wspinaczki sprawią, że stabilna i ciężka szafa zamieni się w ścianę wspinaczkową. Montując huśtawkę, wyczarujemy w pokoju plac zabaw. Do biurka, komody czy łóżka można przymocować planszę do rysowania, maluchy oszczędzą ściany, a talenty plastyczne rozwiną na przeznaczonej do tego tablicy.

Ciekawe pomysły na meble do pokoju dziecięcego

W każdym pokoju, z którego korzysta dziecko w wieku szkolnym powinno stać biurko. Kupmy takie, w którego bocznych ścianach wycięto otwory imitujące okno i drzwi. Ściany te uformowano w kształt przypominający zarys domu. Biurko będzie miejscem do pracy, ale i świetną kryjówką, gdy przyjdzie czas na zabawę. Zamiast zwykłej lampy wiszącej można wybrać bezpieczną, czyli taką, która uchroni palce dziecka przed poparzeniem. Lampa jest niebieska, zdobią ją białe chmurki, których kształty, kiedy światło jest włączone, odbijają się na suficie, tworząc baśniowy nastrój. Wśród mebli do pokoju dziecięcego musi się znaleźć także regał, na którym można ustawić lektury malucha. W sklepach znajdziemy regał, który wygląda jak pień, z którego wyrastają konary. Taki mebel jest nie tylko funkcjonalny, ale będzie idealną bazą, gdy dziecku przyjdzie ochota na zabawę w leśniczego.

Dekoracyjne meble do pokoju dziecięcego nie muszę być drogie, by były wspaniałą ozdobą. Pomysłowość projektujących je osób sprawia, że wyglądają jak przedmioty z bajek. Dzieciństwo spędzone w otoczeniu tak pięknych mebli musi być szczęśliwe.