Aranżacja wnętrz

Praktyczne wyposażenie kuchni

                                    Luxury Fitted Kitchen In House With Beamed Ceiling

Kuchnia to królestwo każdej gospodyni. Nic więc dziwnego, że stara się ona wyposażyć ją najlepiej jak tylko potrafi. Tak, aby była funkcjonalna, przyjazna w użytkowaniu i ułatwiała codzienne przygotowanie posiłków. Zaopatrzyć się w praktyczne wyposażenie kuchni nie jest dzisiaj trudno, oferta sklepów jest bowiem bardzo bogata. Warto jednak wiedzieć, jakie akcesoria do kuchni i małe AGD powinny znaleźć się w domu bezapelacyjnie.

 

Producenci urządzeń i akcesoriów kuchennych prześcigają się we wprowadzaniu na rynek produktów mających ułatwiać gotowanie, pieczenie i przygotowywanie innych posiłków. I osoby zajmujące się kuchnią chętnie po nie sięgają. W większości domów jednak powierzchnia kuchni i możliwości przechowywania, ograniczają kolejne zakupy. Dlatego urządzając kuchnię warto gruntownie przemyśleć, co tak naprawdę jest nam potrzebne, aby wyposażenie kuchni było naprawdę praktyczne i sprawiało, że gotowanie będzie przyjemnością, a czas przy tzw. garach był spędzony przyjemnie.

 

Wielofunkcyjne małe AGD

Wśród podstawowych urządzeń kuchni znaleźć się powinien robot wielofunkcyjny. Co znaczy wielofunkcyjny? Najlepiej taki, który ma w sobie funkcję tradycyjnego miksera, ale także blendera, sokowirówki czy maszynki do mięsa. Robot wielofunkcyjny pozwala na ubijanie, ugniatanie, miksowanie, szatkowanie, rozdrabnianie, ale także ucieranie. Dobrze, żeby w robocie były też dwie miski, gdy jedną zabrudzimy, a potrzebujemy jeszcze coś zrobić nie musimy się odrywać od pracy i szybko myć zabrudzonej miski. Oczywiście sokowirówkę, maszynkę do mięsa czy blender możemy kupić osobno, ale gdy nie mamy w szafkach zbyt dużo wolnego miejsca to warto zainwestować w jeden porządny i łączący w sobie różne funkcje robot. Dzięki niemu bez problemu możemy przygotować sałatkę do obiadu, zetrzeć ziemniaki na placki ziemniaczane, ubić masę do ciasta, zrobić owocowo-mleczny koktajl do picia, a także zmielić mięso na kotlety mielone. Warto również zaopatrzyć się w toster lub opiekacz do chleba, które pomogą w przygotowaniu smacznego śniadania. A przy małych dzieciach w domu można pokusić się również o toster z funkcją gofrownicy. Niezbędny jest także czajnik do gotowania wody, wiele osób decyduje się na elektryczny, jednak bez problemu można zdecydować się na tradycyjny.

moderne küche

 

Akcesoria do kuchni

Wyposażenie kuchni to nie tylko małe AGD, to także większe lub drobniejsze akcesoria z pomocą, których możemy przygotowywać i serwować jedzenie. Podstawę stanowi oczywiście zestaw dobrych garnków do gotowania. W zestawie dobrze żeby znalazły się garnek duży i mały, rondelek, dwie patelnie lub wok oraz szybkowar. Dużo osób chwali sobie garnki, które utrzymują i pokazują temperaturę. Podobnie niezbędny jest zestaw porządnych, ostrych noży – duży nóż szefa, mały nóż do obierania, a także nóż do krojenia chleba to zdecydowanie podstawa. Ponadto obok noży ważne są akcesoria do serwowania jedzenia, jak duża chochla do nalewania zupy, mała do sosów, cedzak, łopatka do nakładana, łyżka do makaronów oraz szczypce. Można również w sklepach nabyć inne akcesoria, zależy to jednak od indywidualnych potrzeb użytkowników kuchni.