Aktualności

Rodzaje przewijaków dla niemowląt.

Przewijanie to czynność, którą przy małym dziecku wykonuje się bardzo często. Chcąc uchronić rodziców przed bólem kręgosłupa od ciągłego schylania, opracowano przewijaki dla niemowląt, które ułatwiają zmianę pieluchy, gdyż możemy położyć dziecko na wysokości swojego pasa. W sklepach znajdziemy wiele modeli. Który warto kupić?

Cechy dobrych przewijaków dla niemowląt

Dziecko spędza na przewijaku wiele godzin, więc ważne jest, by był on stabilny, bezpieczny i wykonany z przyjaznego dla dziecka materiału. Istotne jest także, by przy przewijaniu nie cierpiał kręgosłup rodzica, co skutkuje bólem pleców. Przewijak łatwo zabrudzić, więc musi być łatwy do utrzymania w czystości. Dobre przewijaki dla niemowląt to takie, które służą zarówno dziecku, jak i rodzicowi.

przewijak-dla-niemowlat
Żółty przewijak dla niemowląt (źródło : https://www.ole.pl/category/przewijaki-dla-niemowlat)

Przewijaki dla niemowląt do domowego użytku

Najpopularniejsze przewijaki dla niemowląt mają formę nakładki na łóżeczko. Jest to usztywniona deska, pokryta folią lub kolorową ceratką, dzięki czemu łatwo utrzymać przewijak w czystości. Część modeli umożliwia pokrycie ceraty prześcieradłem, np. wykonanym z frotty. Dzięki temu przewijanie jest przyjemniejsze dla dziecka. Nakładka na łóżeczko jest dostępna są w dwóch wymiarach: 70 x 50 cm lub 80 x 50 cm. Oznacza to, że jest dostosowana do dostępnych na rynku modeli łóżeczek. Nakładki mają nóżki lub mocowanie, które zapewniają stabilność. Maluch jest chroniony przed upadkiem przez podwyższone boki. Tego typu przewijak jest odpowiedni dla dzieci do 12 miesiąca życia. W sklepach znajdzie również przewijaki dla niemowląt, gdzie w komplecie z przewijakiem kupujemy specjalny stelaż. Najprostszymi modelami są przenośne, składane przewijaki montowane na stalowej ramie. Mają po bokach kieszonki, poniżej półkę na większe przedmioty, np. opakowanie pieluch. To dobre rozwiązanie dla osób, dla których każdy centymetr przestrzeni w mieszkaniu ma znaczenie. Popularny jest również stół do przewijania, który najczęściej wykonany jest z drewna lub płyty meblowej. Często wyposażony jest w kółka, a w zestawie są również bardzo przydatne półki na drobiazgi potrzebne do pielęgnacji dziecka.

Komody z przewijakami dla niemowląt i inne rozwiązania

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy kupić komodę z przewijakiem. Atutem takiego mebla jest możliwość demontażu przewijaka, kiedy przestanie on być potrzebny. Do komody włożymy wszystkie ubranie malucha i potrzebne kosmetyki, więc wszystko będzie pod ręką. Przewijak do montowania na blacie komody można także kupić oddzielnie. Ciekawym rozwiązaniem jest przewijak do zamontowania na ścianie. Może być wykonany z drewna, tworzywa sztucznego, kawałka materiału zabezpieczonego stelażem bądź np. ze stali nierdzewnej. Jego wielką zaletą jest możliwość zamontowania na każdej wysokości.

Przewijaki dla niemowląt to przydatny sprzęt, w który powinni się zaopatrzyć młodzi rodzice. Wprawdzie można przewijać malucha choćby na łóżku, ale z pewnością jest to dużo mniej wygodne.