Dom i wnętrze

5 kluczowych informacji o szklanym zadaszeniu, które warto zapamiętać

O tym, że moda na zadaszenia szklane nastała już dawno temu, nie trzeba nikogo przekonywać. Ten dodatkowy element architektoniczny spełnia ważne funkcje użytkowe i dodaje charakteru każdemu budynkowi – zarówno przeznaczonemu celom komercyjnym, jak i mieszkalnym. Sprawdź 5 kluczowych cech, które wyróżniają szklane zadaszenia i czynią je wartymi zamontowania.

1. Daszki szklane chronią przed deszczem i śniegiem

Nerwowe szukanie kluczy czy pospieszne wystukiwanie kodu na domofonie mogą odejść w niepamięć. Zadaszenie szklane osłania przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i pozwala na spokojne otworzenie drzwi do budynku czy przeczekanie największej wichury.

2. Zabezpieczają domofon oraz skrzynkę pocztową

Zadaszenie szklane ochrania przed zniszczeniem wszystkie elementy, które znajdują się pod nim. Dzięki temu częste prace konserwatorskie drzwi wejściowych, elewacji budynku czy domofonu lub skrzynki pocztowej okażą się zbędne. Zabezpieczone elementy na długo zachowają intensywne kolory oraz niezbędną funkcjonalność.

3. Zadaszenia szklane dodają nowoczesnego sznytu każdej nieruchomości

Do wykonania daszków szklanych najczęściej wykorzystywane jest plexi, poliwęglan lub szkło hartowane. Ostatni materiał jest synonimem elegancji, dlatego doskonale sprawdzi się w nowoczesnej architekturze lub będzie powiewem świeżości dla bryły zachowanej w tradycyjnym stylu.

Zobacz również  Rodzaje gwintów w żarówkach

4. Daszki szklane charakteryzuje wysoka trwałość

Szkło hartowane, używane do produkcji omawianego elementu aranżacyjnego jest całkowicie bezpieczne. Materiał może zostać dodatkowo poddany laminacji, dzięki której – nawet gdy fragment ulegnie uszkodzeniu – cała konstrukcja będzie trzymała się w ryzach i nie rozpadnie się na małe ostre kawałki.

5. Zadaszenia szklane współgrają z różnymi stylami architektonicznymi

Daszki szklane występują w rozmaitych kształtach, a sama tafla może zostać wzbogacona o ozdobne folie. Ciekawą propozycją jest również zastosowanie szkła barwionego lub matowego (tzw. mlecznego szkła). Dzięki różnorodnym, eleganckim mocowaniom konstrukcję można zamontować na wielu elewacjach, a końcowy projekt będzie spójny i estetyczny.

Pragniesz zainwestować w zadaszenie szklane we Wrocławiu?

Jeśli chcesz znaleźć firmę, która produkuje nowoczesne daszki szklane, postaw na doświadczenie i wiedzę marki Prolinea. Gotowe produkty są trwałe oraz bezpieczne, co potwierdzają aktualne atesty i certyfikaty wydawane przez Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie. Wejdź na stronę https://prolinea.eu/oferta/daszki-szklane i zapoznaj się z bogatą ofertą marki. Fachowi eksperci chętnie pomogą wybrać odpowiednie zadaszenie, a także rozwieją wszelkie wątpliwości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *