Dom i wnętrze

Jak wybrać meble do przedpokoju

Przedpokój to chyba najbardziej niedoceniane pomieszczenie w naszych domach. A przecież jest to miejsce, które wita naszych gości i musimy zadbać, by zrobiło na nich dobre wrażenie. Wybierzmy ładne i funkcjonalne meble do przedpokoju, wykorzystajmy dodatki i stwórzmy zachęcającą do wejścia przestrzeń.

Jak wybrać meble?

Przedpokój to wizytówka domu, więc warto zadbać o to, by stały w nim tylko niezbędne meble, które pomieszczą dużo rzeczy, a jednocześnie będą ładnie wyglądać. Funkcjonalność wybranego wyposażenia jest bardzo ważna, gdyż w małym pomieszczeniu warto wykorzystać nawet najmniejszy kawałek przestrzeni. Jeśli dopiero zabieramy się za urządzenie mieszkania czy domu, przeanalizujmy, czy uda się znaleźć szafy idealnie pasujące do przedpokoju. Może warto zamówić robione na wymiar meble do przedpokoju, które pozwolą na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wszystkie elementy wyposażenia tak małego pomieszczenia, jakim jest przedpokój, muszą tworzyć spójną całość i doskonale komponować się z kolorem ścian i podłogą. W przedpokoju musi znaleźć się szafa i pojemna szafka na buty. W skład zestawu mebli do przedpokoju wchodzi także wieszak, na którym zawiesimy okrycia wierzchnie. Wieszak może mieć górną półkę, na którą odłożymy czapkę czy szalik. Ciekawym rozwiązaniem jest także ławeczka, na której możemy przysiąść zakładając buty. Często ma ona formę skrzyni z siedziskiem, do której schowamy szaliki i czapki.

Zobacz również  O czym należy pamiętać przy malowaniu elewacji?

Niezbędne meble do przedpokoju. Jaką szafę wybrać?

Przedpokój zazwyczaj jest mały, ale ma wnęki i zakamarki, w których można zrobić szafę na wymiar. Pojemna, wnękowa szafa pomieści kurtki, płaszcze i inną odzież zimową. Ponadto, może być doskonałym schowkiem na domowe sprzęty, na przykład odkurzacz, mop, żelazko czy suszarkę na ubrania. Meble do przedpokoju warto idealnie dopasować do wnętrza, by stworzyć spójną całość. Jeśli drzwi szafy wnękowej pomalujemy takim samym kolorem, jaki nałożyliśmy na ściany, szafa optycznie „zniknie”. Można je również pomalować lub ozdobić tapetą, uzyskując w ten sposób ozdobę zastępującą obrazy. Ciekawie wygląda również fototapeta, która daje wrażenie głębi. Białe ściany to doskonałe tło dla grafik. Na drzwiach możemy umieścić także duże lustro, w którym przejrzymy się przed wyjściem z domu.

Co warto wiedzieć aranżując wygląd pomieszczenia? Jak wybrać meble do przedpokoju?

Meble do przedpokoju należy wybierać z rozwagą, zwracając szczególną uwagę na ich rozmiary. Nie mogą być zbyć duże, by nie przytłoczyły pomieszczenia. Na podłogę warto położyć materiał o wyższym stopniu ścieralności. Przytulności doda dywanik, ale wybierzmy taki, który bez problemu wypierzemy w pralce. Ściany pomalujmy plamoodporną farbą, z której zmyjemy wszelkie zabrudzenia, choćby ślady butów czy palców.

Przedpokój to zazwyczaj małe pomieszczenie, którego powierzchnię trzeba wykorzystać do maksimum. Wybierzmy idealnie dopasowane meble do przedpokoju, które nie tylko spełnią funkcje użytkowe, lecz także będą prawdziwą ozdobą.

Zobacz również  Jakie kolory wybrać do pokoju dziecka?