Inspiracje

Lampy metalowe – hipsterski styl na każdą kieszeń

Hipsterskie mieszkanie z reguły cechuje się pomieszaniem kilku stylów. Dominuje głównie retro, vintage oraz inspiracje loftem, a wszystko jest w nim na najwyższym poziomie. Jeżeli chcemy wprowadzić ten trend do własnego mieszkania to postawmy na ciekawe dodatki. Odpowiednio dobrana lampa pomoże nam nadać nieco hipsterskiego charakteru naszym wnętrzom.

Mieszkania hipsterskie z reguły są bardzo drogie i kosztownie urządzone. Jednak nie musimy się martwić już same dodatki mogą nadać wnętrzu odpowiedniego stylu. Hipsterzy z reguły nawiązują do loftów, ale surowość nie jest aż tak mocna jak w oryginale. W taki stylu doskonale sprawdza się metalowa lampa, a także ciężkie klosze i oprawy, które doskonale podkreślą charakter buntownika.

 

Czym się cechuje typowe hipsterskie mieszkanie?

Hipsterskie mieszkania to przede wszystkim ogromna przestrzeń i wysokie pomieszczenia, które pozwalają na zabawę materiałami oraz elementami wykończeniowymi. Powinno ono spełniać podstawowe założenia takie, jak niebanalność, funkcjonalność, niepowtarzalność i indywidualność. Mieszkania hipsterskie sprawiają wrażenie niedbale urządzonych, ale tak naprawdę jest to starannie przemyślana koncepcja. Mają one charakterystyczny, nowoczesny klimat, w który idealnie wpisuje się metalowa lampa. Może mieć ona różny kształt. Doskonale sprawdzi się kanciasta, złożona lub ostra. Ważne, żeby przyciągała uwagę metalicznym połyskiem. Taka lampa sprawdzi się także w innych wnętrzach. Jest to hipsterski dodatek dostosowany do każdej kieszeni.

Zobacz również  Niezbędne wyposażenie każdej łazienki
argon troll lampa wisząca
Lampa Argon troll (źródło: swiatloistyl.pl)

Jak dobrać metalową lampę?

Obecnie mamy ogromny wybór metalowych lamp wykonanych z chromu, stali lub mosiądzu. Dostępne są gładkie i błyszczące, szczotkowane, satynowe, a także matowe. Również ich formy są zróżnicowane, występują metalowe lampy toporne i masywne, ale też delikatne i subtelne. Ich wybór powinien być uzależniony od stylu pomieszczania, w którym zamierzamy je umieścić. Industrialne wnętrze doskonale uzupełnią stare lampy, które zostały odnowione lub produkty specjalnie postarzane. W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu najlepiej umieścić minimalistyczne formy pozbawione jakichkolwiek zdobień oraz dekoracji. Z reguły najlepiej się sprawdzają oryginalne i solidne lampy, które stanowią doskonałe oświetlenie dla futurystycznych wnętrz. Dużą popularnością cieszą się również tzw. druciaki, które doskonale wyglądają w pomieszczaniach wykonanych w różnym stylu. Te szpanerskie lampy wykonane z drutu mogą przybierać różnorodne kształty oraz nadawać wnętrzom różnorodny charakter. W nowoczesnych wnętrzach stanowią minimalistyczną oprawę, a w pomieszczeniach w stylu vintage stają się oryginalnym dodatkiem i mocnym akcentem.

 

Zalety metalowych lamp

Metalowe lampy są solidne i trwałe. Stanowią one ponadczasowe dekoracje wnętrz urządzonych w różnych stylach. Lampy z metalowymi kloszami z reguły są zamknięte od góry, dzięki temu światło kierowane jest bezpośrednio w dół. Jeżeli umieścimy ją nad stołem, sprawimy, że będzie on pięknie doświetlony względem reszty wnętrza.