Porady Budowlane

Zalety klejów EVA

Klejenie to jedna z podstawowych czynności wykonywanych w wielu branżach produkcji oraz przemysłu. Preparaty klejące znajdują również wiele zastosowań w użytkowaniu codziennym. Nic więc dziwnego, że zarówno nowoczesne urządzenia klejące, jak i najwyższej jakości kleje cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników prywatnych oraz firm reprezentujących różne gałęzie gospodarki.

Eva granulat, Buehnen

Na rynku działa wielu producentów oferujących swoim odbiorcom dostęp do wysokiej jakości preparatów umożliwiających wydajne klejenie różnych powierzchni. Przykładem może być klej EVA granulat przeznaczony do stosowania z pistoletami do klejenia na gorąco. Produkt ten posiada bardzo dobre właściwości klejące i posiada wiele istotnych atutów, na które warto zwracać uwagę.

Kleje EVA granulat – podstawowe informacje

 

Kleje termotopliwe EVA są wytwarzane z kopolimeru etylenu oraz octanu winylu. Charakteryzują się one bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Ich użytkownicy mogą więc cieszyć się produktem o świetnych właściwościach klejących, który jest dostępny w zamian za niezbyt wygórowaną cenę. Nic więc dziwnego, że kleje EVA granulat są wykorzystywane do wielu standardowych zastosowań w różnych branżach.

 

Wspomniany wyżej gatunek kleju jest preparatem wyróżniającym się krótkim czasem otwartym oraz wiązania. Produkty tego typu są wykorzystywane w pistoletach służących do klejenia na gorąco i ułatwiają łączenie różnych powierzchni, montaż i czynności produkcyjne. Kleje EVA granulat znajdują również zastosowanie w branży opakowaniowej. Granulat taki jest chętnie i często użytkowany w dużych i zaawansowanych systemach odpowiedzialnych za pakowanie.

Zobacz również  Szpachlowanie

Najważniejsze zalety klejów typu EVA granulat

 

Wspomniany wyżej klej posiada wiele istotnych atutów, na które uwagę zwracają użytkownicy działający w różnych branżach. Warto im się przyjrzeć, aby upewnić się, że ten rodzaj kleju świetnie pasuje do wybranych przez nas zastosowań. Oto najważniejsze zalety klejów EVA granulat:

 

  • Stosunek cena-jakość – jest on bardzo korzystny. Produkty tego typu charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością, szerokim zastosowaniem i wysoką trwałością wiązania oraz jego odpornością na zróżnicowane warunki oraz uszkodzenia. To wszystko otrzymujemy za względnie przystępną cenę.
  • Czas otwarcia i wiązania – czasy te są bardzo krótkie. Oznacza to, że kleje EVA granulat działają bardzo szybko i nie trzeba długo czekać aż klejone powierzchnie zostaną trwale złączone.
  • Dzięki zastosowaniu sprawdzonej, nowoczesnej technologii, kleje te gwarantują idealną adhezję, nawet w przypadku trudnych powierzchni. Receptura kleju może być dopasowywana do różnych celów i zastosowań.
  • Prezentowany typ kleju jest idealnym wyborem przy dużym zapotrzebowaniu oraz w przypadku, gdy przerwy w produkcji są krótkie.
  • Kleje EVA granulat posiadają certyfikat FDA 175.105. Oznacza to, że mogą być bezpiecznie stosowane w przemyśle spożywczym, bez obaw o jakość i bezpieczeństwo żywności.

 

Kleje EVA są dostępne w wielu stacjonarnych oraz internetowych punktach sprzedaży detalicznej i hurtowej. Oznacza to, że nikt nie powinien mieć większych problemów z dostępem do takich preparatów klejących.

Zobacz również  Czym lakierować drzwi drewniane?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *