Aktualności

Klimatyzatory w miejscach o wysokich wymaganiach architektonicznych

Montowanie klimatyzacji staje się dzisiaj coraz bardziej popularne i wielu z nas trudno jest się bez niej obyć w upalne dni. Klimatyzacja może nie tylko schładzać pomieszczenia, ale również je ogrzewać. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj klimatyzatora wybierzemy. Wybór odpowiedniego sprzętu do konkretnego pomieszczenia powinniśmy skonsultować ze specjalistą. W miejscach, które charakteryzują się wysokimi wymaganiami architektonicznymi najlepiej sprawdzą się klimatyzatory kasetonowe.

Jak działają klimatyzatory kasetonowe?

To, co wyróżnia klimatyzatory kasetonowe od pozostałych rodzajów klimatyzatorów, to przede wszystkim ich czterokierunkowy nawiew (dostępne są również w wersjach jedno lub dwukierunkowych), który pozwala na równomierne rozprowadzanie powietrza. Ten typ klimatyzatora wyróżnia się również dużą wydajnością i komfortem stosowania. Klimatyzatory kasetonowe cechuje także duża swoboda i dowolność w montażu. Wszystko za sprawą ich długich instalacji chłodniczych oraz znacznej różnicy wysokości pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną klimatyzatora. W zależności od danego producenta, klimatyzator może się wyróżniać ciekawym designem oraz wykonaniem z najlepszej jakości materiałów.

Gdzie najbardziej sprawdzi się ten rodzaj klimatyzatorów?

Klimatyzatory kasetonowe montuje się przeważnie w pomieszczeniach o dużych powierzchniach oraz takich, które posiadają wysokie wymagania architektoniczne. Do takich miejsc należą przede wszystkim duże centra handlowe, ale również restauracje, biura, sale konferencyjne czy hotele. Projektuje się je tak, aby wyglądem pasowały do wszystkich obiektów komercyjnych. Dzięki ich czterokierunkowemu nawiewowi możliwe jest równoległe rozmieszczenie powietrza w każdym odcinku klimatyzowanego pomieszczenia. Producenci klimatyzatorów dopasowują się również do indywidualnych potrzeb swoich klientów, dzięki czemu możliwe jest zaprojektowanie unikatowego produktu. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, klimatyzatory kasetonowe mogą być montowane również na niewielkiej przestrzeni podwieszanego sufitu.

Klimatyzatory kasetonowe, będące klimatyzatorami typu split, są idealnym rozwiązaniem w miejscach o wysokich wymaganiach architektonicznych. Są wydajne, elastyczne w montażu i dobrze sprawdzą się jako urządzenie chłodzące we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach komercyjnych, takich jak: sklepy, sale konferencyjne, biura, restauracje czy hotele.