Dom i wnętrze

Najpopularniejsze kolory tego lata

Pęd otaczającego nas świata sprawia, że we własnym domu szukamy spokoju i ukojenia. Nie chcemy gromadzić przedmiotów, a otaczać się tylko tym, co ładne i niezbędne. Remontując mieszkania, szukamy kolorów farb, które będą tworzyły dobrą bazę do reszty wystroju. Co jest modne tego lata?

Kolory farb zgodne z trendami

Projektanci wnętrz i graficy zgodnie twierdzą, że w 2017 roku stawiamy na siłę wspomnień i doświadczeń i czujemy łączność ze światem natury. Latem natura jest w pełnym rozkwicie, więc z radością wpuszczamy do domu nowo kolory, na przykład nasycone zielenie i czerwienie. Stajemy się bardziej uważni i świadomi, lepiej znamy siebie i słuchamy swoich potrzeb, a ma to także odbicie w preferowanych przez nas pomysłach na wystrój wnętrz. Wybieramy kolory farb, które pasują do nas i w otoczeniu których czujemy się po prostu dobrze. Na podstawie obserwacji i badań użytkowników, czyli nas, przewiduje się trendy kolorystyczne.

Jaki są kolory lata?

Kolorem roku został głęboki odcień niebieskiego, zwany szarym denimem. Ta barwa odzwierciedla kolor nieba, ubrania, które nosimy (dżins) oraz wody, która daje życie. Szary denim jest jednym z kolorów, do którego dopasowuje się resztę pomieszczenia. Producenci prezentują kolory farb, które idealnie dopełniają główny kolor. Nie tylko doskonale do niego pasują, wydobywają jego głębię lub tonują. Paleta zwana Powrót Boho to naturalne, ziemiste zielenie połączone z liliowymi i fioletowymi tonacjami. Osoby lubiące spokój we wnętrzach mogą błękit uzupełnić pastelowymi kolorami farb.

Co jeszcze jest modne? Kolory farb dla wielbicieli natury

Lato 2017 jest w dekoratorstwie uważane za czas powrotu do natury. Mocnym trendem są barwy roślin, szukajmy więc zielonych i orzechowych kolorów farb. Modne kolory ścian w salonie to zieleń szmaragdowa, miętowa, oliwkowa i khaki oraz barwa soczystej trawy. Ciekawe jest połączenie zieleni i nasyconego niebieskiego, ale lepiej pomalować w ten sposób jedną ścianę, by pokój nie zdawał się zbyt przytłaczający. Zieleń doskonale współgra także z beżami, bielą i złotem w odcieniu ochry. Jeśli zdecydujemy się na farby w takim kolorze, pomieszczenie będzie wydawało się spokojne i relaksujące. Jasne odcienie zieleni pasują do salonu w stylu romantycznym, a oliwka i khaki tworzą styl śródziemnomorski. Motyw natury w salonie jest bardzo modny, więc może zdecydować się na dodatki go powtarzające, na przykład kwiaty, a także plakaty, na których odwzorowano wizerunki owadów czy liści. Do zielonych ścian będą pasować jasne zasłony z motywem liści i proste grafiki z motywami zwierząt. Można także zdecydować się na wiklinowe meble i dużą ilość kwiatów. Modne w tym sezonie motywy roślinne wywarły duży wpływ na projektantów tworzących kolory farb. Idealnie pomalowane ściany i dobrze dobrane dodatki stworzą ciepłe i przytulne wnętrze, którego nie będziemy chcieli opuścić.